fbpx
adwokat kobiet

Adwokat Kobiet

Cześć!

Witaj na mojej stronie poświęconej pomocy prawnej we wszelkich aspektach, które mogą interesować kobiety. Czy to znaczy, że nie udzielam porad mężczyznom? Nie, zwyczajnie obserwuję w swojej codziennej praktyce, że kobiety mają większy opór przed zgłoszeniem się do prawnika czy szukaniem pomocy i akurat ten blog skierowany jest do nich 


Kim jestem – zawodowo?

Jestem adwokatem, prowadzę indywidualną kancelarię adwokacką w Warszawie. Świadczę pomoc prawną dla osób indywidualnych i podmiotów gospodarczych w zakresie w szczególności: prawa pracy i prawa cywilnego. W codziennej praktyce zauważam nierówność w traktowaniu płci oraz trudność w uzyskaniu pomocy prawnej – w szczególności przez kobiety.


Moja misja

Dlatego też powstał ten blog. Kobiety zazwyczaj lubią i muszą „wiedzieć” – sama jestem jedną z takich osób. Zdaję sobie sprawę, jakim wyzwaniem jest bycie „na bieżąco” w dzisiejszym świecie. W swojej pracy staram się wspierać klientów w procesach sądowych oraz służyć im radą. Wiem, że gdy przychodzisz do adwokata to najczęściej problem już Cię przerasta – możesz liczyć, że będę wsparciem w tych trudnych momentach. Zawsze jestem zaangażowana w 100% w prowadzone sprawy.  


Kim jestem – prywatnie

Prywatnie jestem absolutną włochocholiczką oraz wielbicielką dobrej kawy. Ze sportów wybrałam dla siebie bieganie na wysokich obcasach po sądowych korytarzach oraz rodzicielstwo ekstremalne – jestem mamą Maksa i Heli, którzy łącznie nie mają jeszcze 5 lat.  


pozdrawiam ciepło,  

Aleksandra Wejdelek-Bziuk

Adwokat Kobiet

10 komentarzy

 • Magda

  Witam serdecznie. Proszę o pomoc. Planuję z mężem zajście w ciążę. Jestem zatrudniona na umowę o pracę, która kończy mi się pod koniec kwietnia 2021 roku. Czy jeśli zajdę w ciążę i urodzę przed końcem umowy to będę mogła skorzystać z urlopu macierzyńskiego przez okres 20 tygodni i mieć zasiłek macierzyński, a potem urlop rodzicielski mnie już nie będzie obowiązywał? A co jeśli będę miała termin porodu po zakończeniu umowy? Wiem, że pracodawca ma obowiązek przedłużyć mi umowę do dnia porodu. Czy wtedy też będę mogła skorzystać z zasiłku macierzyńskiego przez 20 tygodni, a po tym czasie już nie będzie mi przysługiwał zasiłek macierzyński z urlopu rodzicielskiego? Po urlopie macierzyńskim już nie będę zatrudniona, czyli nie będzie mi przysługiwał urlop rodzicielski? Czy wtedy po tych 20 tygodniach będę mogła ubiegać się o kosiniakowe? Bardzo proszę o radę, Pozdrawiam, Magdalena

 • Ania

  Witam pracuje w firmnie kilka lat,miesiace maj czerwiec wprowadzono tarcze i obnizono wymiar pracy czy jeśli zaszla w ciazy w czerwcu to zasilek chorobowym liczony od mniejszego wynagrodzenia a nie 12 miesiecy?

 • A

  Witam. Jestem w ciąży. Na zwolnieniu. Umowa do końca tego roku. Termin porodu sierpień. Likwidują miejsce mojej pracy (Nie jest to likwidacja pracodawcy). Wiem że nie można mnie zwolnić. Mam pytanie czy lekarz może nadal wystawiać mi zwolnienia mimo że fizycznie miejsca mojej pracy nie ma?

  • Katarzyna

   [Dzień dobry, Pani Aleksandro.
   Właśnie przeczytałam o Pani włochoholizmie i to upewniło mnie w przekonaniu, że trafiłam pod właściwy adres :)]
   Mieszkam obecnie we Włoszech, ale jestem zatrudniona w Polsce. Potrzebuję zwolnienia lekarskiego na ostatni trymestr ciąży, ale nie wiem, czy prawnie możliwe jest wystawienie zwolnienia przez włoskiego lekarza i jakaś „nostryfikacja” go w Polsce.
   Czy byłaby Pani tak uprzejma, żeby udzielić mi odpowiedzi?
   Pozdrawiam serdecznie

   • Aleksandra Wejdelek-Bziuk

    To bardzo ciekawe pytanie! Nigdy tego nie testowalam ale par 5 i 6 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 2 kwietnia 2012 r. w sprawie określania dowodów stanowiących podstawę przyznania i wypłaty zasiłków mowi ze mozna pp prosru zlozyc zagrniczne zwolnienie:)

Jeśli masz krótkie pytanie śmiało zadaj je w komentarzu - odpowiem, gdy tylko będę miała wolną chwilę!

%d bloggers like this: