Adwokat Kobiet • Adwokat Kobiet
adwokat kobiet

Adwokat Kobiet

Cześć!

Witaj na mojej stronie poświęconej pomocy prawnej we wszelkich aspektach, które mogą interesować kobiety. Czy to znaczy, że nie udzielam porad mężczyznom? Nie, zwyczajnie obserwuję w swojej codziennej praktyce, że kobiety mają większy opór przed zgłoszeniem się do prawnika czy szukaniem pomocy i akurat ten blog skierowany jest do nich 


Kim jestem – zawodowo?

Jestem adwokatem, prowadzę indywidualną kancelarię adwokacką w Warszawie. Świadczę pomoc prawną dla osób indywidualnych i podmiotów gospodarczych w zakresie w szczególności: prawa pracy i prawa cywilnego. W codziennej praktyce zauważam nierówność w traktowaniu płci oraz trudność w uzyskaniu pomocy prawnej – w szczególności przez kobiety.


Moja misja

Dlatego też powstał ten blog. Kobiety zazwyczaj lubią i muszą „wiedzieć” – sama jestem jedną z takich osób. Zdaję sobie sprawę, jakim wyzwaniem jest bycie „na bieżąco” w dzisiejszym świecie. W swojej pracy staram się wspierać klientów w procesach sądowych oraz służyć im radą. Wiem, że gdy przychodzisz do adwokata to najczęściej problem już Cię przerasta – możesz liczyć, że będę wsparciem w tych trudnych momentach. Zawsze jestem zaangażowana w 100% w prowadzone sprawy.  


Kim jestem – prywatnie

Prywatnie jestem absolutną włochocholiczką oraz wielbicielką dobrej kawy. Ze sportów wybrałam dla siebie bieganie na wysokich obcasach po sądowych korytarzach oraz rodzicielstwo ekstremalne – jestem mamą Maksa i Heli, którzy łącznie nie mają jeszcze 5 lat.  


pozdrawiam ciepło,  

Aleksandra Wejdelek-Bziuk

Adwokat Kobiet

5 komentarzy

 • A

  Witam. Jestem w ciąży. Na zwolnieniu. Umowa do końca tego roku. Termin porodu sierpień. Likwidują miejsce mojej pracy (Nie jest to likwidacja pracodawcy). Wiem że nie można mnie zwolnić. Mam pytanie czy lekarz może nadal wystawiać mi zwolnienia mimo że fizycznie miejsca mojej pracy nie ma?

  • Katarzyna

   [Dzień dobry, Pani Aleksandro.
   Właśnie przeczytałam o Pani włochoholizmie i to upewniło mnie w przekonaniu, że trafiłam pod właściwy adres :)]
   Mieszkam obecnie we Włoszech, ale jestem zatrudniona w Polsce. Potrzebuję zwolnienia lekarskiego na ostatni trymestr ciąży, ale nie wiem, czy prawnie możliwe jest wystawienie zwolnienia przez włoskiego lekarza i jakaś „nostryfikacja” go w Polsce.
   Czy byłaby Pani tak uprzejma, żeby udzielić mi odpowiedzi?
   Pozdrawiam serdecznie

   • Aleksandra Wejdelek-Bziuk

    To bardzo ciekawe pytanie! Nigdy tego nie testowalam ale par 5 i 6 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 2 kwietnia 2012 r. w sprawie określania dowodów stanowiących podstawę przyznania i wypłaty zasiłków mowi ze mozna pp prosru zlozyc zagrniczne zwolnienie:)

Jeśli masz krókie pytanie śmiało zadaj je w komentarzu - odpowiem, gdy tylko będę miała wolną chwilę!

%d bloggers like this: