fbpx
adwokat kobiet adwokat warszawa Aleksandra Wejdelek-Bziuk
adwokat kobiet

Adwokat Kobiet

Cześć!

Witaj na mojej stronie poświęconej pomocy prawnej we wszelkich aspektach, które mogą interesować kobiety. Rozgość się i zostań ze mną na dłużej! W górnym menu znajdziesz artykuły i materiały podzielone na 5 głównych kategorii: Przed ślubem, Rozwód, Sprawy dotyczące dziecka (w tym alimenty i kontakty z dzieckiem), Porady dla kobiet w ciąży i dla Mam powracających do pracy. Poszukaj też zakładki z bezpłatnymi materiałami do pobrania. Znajdziesz tam także link do mojej oferty konsultacji i sklepu. Wiem, że gdy przychodzisz do adwokata to najczęściej problem już Cię przerasta – możesz liczyć, że będę wsparciem w tych trudnych momentach. Zawsze jestem zaangażowana w 100% w prowadzone sprawy.


Adwokat Kobiet

Jestem adwokatem, wpisanym na listę adwokatów prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie. Jestem magistrem prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz absolwentką Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego. Płynnie mówię po angielsku i całkiem nieźle po włosku.

Świadczę pomoc prawną dla osób indywidualnych i podmiotów gospodarczych w zakresie w szczególności: prawa pracy i prawa cywilnego i rodzinnego – a moja kancelaria działa pod szyldem PRASKA. PRASKA to nowoczesna firma – nie znajdziesz u nas dystyngowanych mebli, ani wydumanych rozwiązań – zarówno w sądzie jak i biznesie stoimy obok naszych klientów. Za siedzibę kancelarii obrałam warszawską Pragę Południe, a dokładniej – Saską Kępę, ale sprawy prowadzę w całej Polsce. Zapraszamy Cię także na konsultacje online.

Aleksandra Wejdelek-Bziuk

Prywatnie jestem absolutną włochocholiczką oraz wielbicielką dobrej kawy. Ze sportów wybrałam dla siebie bieganie na wysokich obcasach po sądowych korytarzach oraz rodzicielstwo ekstremalne 🙂 Wybieram dla siebie do mieszkania zdecydowanie miejską dżunglę zamiast sielskich krajobrazów. Uwielbiam mojego męża, głaskać nasze koty i zwiedać Europę. Kocham się śmiać i zawsze jest chętna na spotkania wśród ludzi.


Adwokat dla Kobiety Warszawa

W codziennej praktyce zauważam nierówność w traktowaniu płci oraz trudność w uzyskaniu pomocy prawnej – w szczególności przez kobiety. Dlatego też powstał ten blog – w 2018 r. Kobiety zazwyczaj lubią i muszą „wiedzieć” – sama jestem jedną z takich osób. Zdaję sobie sprawę, jakim wyzwaniem jest bycie „na bieżąco” w dzisiejszym świecie. W swojej pracy staram się wspierać klientki w procesach sądowych oraz służyć im radą.

Zapraszam Cię także serdecznie na mojego facebooka i instagram, gdzie znajdziesz relację na żywo z zaplecza prowadzenia kancelarii oraz regularną dawkę wiedzy. Dołącz do mnie: FACEBOOK i INSTAGRAM.


Czy mogę się do Ciebie zgłosić, jeśli jestem mężczyzną?

Oczywiście, że możesz. Nie różnicuję klientów ze względu na płeć, choć zdecydowanie więcej kobiet zgłasza się do mnie po poradę. Obserwuję w swojej codziennej praktyce, że kobiety mają większy opór przed zgłoszeniem się do prawnika czy szukaniem pomocy i dlatego cieszę się, że ten blog pomaga w przełamywaniu tych wątpliwości  Drzwi mojej kancelarii otwarte są dla wszystkich!

Baner na blogu adwokat kobiet Aleksandry Wejdelek-Bziuk Blog o prawach kobiet Grafika reklamujaca usługi: jak mogę Ci pomoc

pozdrawiam ciepło,  

Aleksandra Wejdelek-Bziuk

Adwokat Kobiet

11 komentarzy

 • Magda

  Witam serdecznie. Proszę o pomoc. Planuję z mężem zajście w ciążę. Jestem zatrudniona na umowę o pracę, która kończy mi się pod koniec kwietnia 2021 roku. Czy jeśli zajdę w ciążę i urodzę przed końcem umowy to będę mogła skorzystać z urlopu macierzyńskiego przez okres 20 tygodni i mieć zasiłek macierzyński, a potem urlop rodzicielski mnie już nie będzie obowiązywał? A co jeśli będę miała termin porodu po zakończeniu umowy? Wiem, że pracodawca ma obowiązek przedłużyć mi umowę do dnia porodu. Czy wtedy też będę mogła skorzystać z zasiłku macierzyńskiego przez 20 tygodni, a po tym czasie już nie będzie mi przysługiwał zasiłek macierzyński z urlopu rodzicielskiego? Po urlopie macierzyńskim już nie będę zatrudniona, czyli nie będzie mi przysługiwał urlop rodzicielski? Czy wtedy po tych 20 tygodniach będę mogła ubiegać się o kosiniakowe? Bardzo proszę o radę, Pozdrawiam, Magdalena

 • Ania

  Witam pracuje w firmnie kilka lat,miesiace maj czerwiec wprowadzono tarcze i obnizono wymiar pracy czy jeśli zaszla w ciazy w czerwcu to zasilek chorobowym liczony od mniejszego wynagrodzenia a nie 12 miesiecy?

 • A

  Witam. Jestem w ciąży. Na zwolnieniu. Umowa do końca tego roku. Termin porodu sierpień. Likwidują miejsce mojej pracy (Nie jest to likwidacja pracodawcy). Wiem że nie można mnie zwolnić. Mam pytanie czy lekarz może nadal wystawiać mi zwolnienia mimo że fizycznie miejsca mojej pracy nie ma?

  • Katarzyna

   [Dzień dobry, Pani Aleksandro.
   Właśnie przeczytałam o Pani włochoholizmie i to upewniło mnie w przekonaniu, że trafiłam pod właściwy adres :)]
   Mieszkam obecnie we Włoszech, ale jestem zatrudniona w Polsce. Potrzebuję zwolnienia lekarskiego na ostatni trymestr ciąży, ale nie wiem, czy prawnie możliwe jest wystawienie zwolnienia przez włoskiego lekarza i jakaś „nostryfikacja” go w Polsce.
   Czy byłaby Pani tak uprzejma, żeby udzielić mi odpowiedzi?
   Pozdrawiam serdecznie

   • Aleksandra Wejdelek-Bziuk

    To bardzo ciekawe pytanie! Nigdy tego nie testowalam ale par 5 i 6 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 2 kwietnia 2012 r. w sprawie określania dowodów stanowiących podstawę przyznania i wypłaty zasiłków mowi ze mozna pp prosru zlozyc zagrniczne zwolnienie:)

Jeśli masz krótkie pytanie śmiało zadaj je w komentarzu - odpowiem, gdy tylko będę miała wolną chwilę!