Co wolno na zwolnieniu lekarskim? • VIDEO • Adwokat Kobiet
co wolno na zwolnieniu lekarskim
kontrola ZUS,  zasiłek chorobowy

Co wolno na zwolnieniu lekarskim?

Czy wiesz, że Adwokat Kobiet nagrywa video? Zdziwiony? Cóż, ja też sama nie mogę w to uwierzyć! Co tydzień, w środę o 12:00 spotykamy się live na facebooku i rozmawiamy o prawie z punktu widzenia kobiet. Jeśli nie możesz być na żywo to powtórkę możesz obejrzeć na facebooku lub na youtubie. Zapraszam Cię do obejrzenia 1 odcinka z tego cyklu, w którym opowiadam co wolno na zwolnieniu lekarskim.

Warto posłuchać w drodze do pracy!

A jeśli zainteresował Cię temat “co wolno na zwolnieniu lekarskim” to zajrzyj koniecznie do innych artykułów na moim blogu, gdzie poruszam tematykę omawianą w tym video:
Kontrola zwolnienia lekarskiego
Zwolnienie lekarskie w ciąży.


pozdrawiam Cię ciepło!

Aleksandra Wejdelek-Bziuk
Adwokat Kobiet

9 komentarzy

 • Anna

  Witam Jestem w ciąży, l4 wychodzace zaznaczone kategoria B. Mam Zapytanie:

  1 czy moge iść do restauracji

  2 Czy mogę odwiedzić rodzinę mieszkamy w tym samym mieście

  3 Czy mogę wyjechać na weekend np do rodziny albo wypocząć np jezioro albo morze

 • Beata

  Ja mam dwa pytania:
  1. Czy w związku z tym, że pierwsze 33 dni zwolnienia opłaca pracodawca (wynagrodzenie chorobowe) to ZUS może pojawić się na kontroli, czy dopiero mogą pojawić się w momencie, gdy to oni przejmują wypłacanie wynagrodzenia?
  2. Czy ZUS może pojawić się na kontroli o dowolnej porze dnia i nocy, piątek, świątek czy niedziela, czy raczej się trzymają godzin urzędowania?

 • Maja

  A co sądzi Pani o sytuacji prowadzenia bloga podczas zwolnienia chorobowego.
  Blog jest spójny z tematyką, prowadzonej działalności gospodarczej, ale zawsze był nieodpłatny (nie czerpie z niego korzyści finansowych). W czasie zwolnienia nie prowadzę działań, które normalnie przynosiły zarobek. Ale co z blogiem?

  • Aleksandra Wejdelek-Bziuk

   To co ja sadze w tym temacie nkestety nie pokrywa sie z tym ci sadzi ZUS. Ostatnio slyszalam ze ZUS potrafi uznac ze to jest prowadzenie dzialalnosci zarobkowej (marketing). Osobiscie mysle ze to jest w razie czego do obrony ale dużo bedzie zalezalo od konkretnego przyoadku, zakresu dzialania i reakcji na 1 objawy zainteresowanka ze strony ZUS

Jeśli masz krókie pytanie śmiało zadaj je w komentarzu - odpowiem, gdy tylko będę miała wolną chwilę!

%d bloggers like this: