fbpx
Urlop wypoczynkowy po macierzyńskim
Mam umowę o pracę,  urlop macierzyński,  urlop wypoczynkowy

Urlop wypoczynkowy po macierzyńskim

Wiele kobiet pyta mnie w wiadomościach o to jak właściwie jest uregulowany urlop wypoczynkowy po macierzyńskim. Czy urlop się przedawnia? Czy po macierzyńskim mogą wybrać zaległy urlop? Czy pracodawca może wypłacić ekwiwalent za urlop w trakcie roku? Zebrałam te wszystkie pytania, zrobiłam porządny research i oto jest – odcinek 20 nagrań na żywo z serii “O prawie przy kawie”. Spotkania odbywają się regularnie w środy na moim fanpage na Facebooku. Jeśli nie możesz być na żywo, to powtórkę możesz zawsze obejrzeć na moim kanale na youtubie – ale podczas powtórki nie można zadawać pytań. 


Urlop po macierzyńskim i wychowawczym

Urlop wypoczynkowy przysługuje każdemu pracownikowi (ale uwaga, pracownikiem jest tylko osoba zatrudniona w oparciu o umowę o pracę). W zależności od stażu pracy przysługuje w wymiarze 20 lub 26 dni w skali roku. Ale czy urlop wypoczynkowy po macierzyńskim należy się w takiej samej wysokości? Obejrzyj video!

Jeśli zainteresował Cię ten temat – urlopu wypoczynkowego – to sprawdź koniecznie moje inne artykuły, w których omawiam prawa kobiet związane z urlopem macierzyńskim i ciążą:


Jeśli interesuje Cię ochrona przed zwolnieniem w przypadku likwidacji pracodawcy w okresie urlopu macierzyńskiego i wychowawczego, pobierz mój bezpłatny e-book “MAMA WRACA DO PRACY”.

Jeśli masz krótkie pytanie śmiało zadaj je w komentarzu - odpowiem, gdy tylko będę miała wolną chwilę!