Kiedy alimenty dla byłej żony? • Obejrzyj video! • Adwokat Kobiet
kiedy alimenty dla byłej żony
alimenty,  proces sądowy,  rozwód

Kiedy alimenty dla byłej żony?

Dziś jest środa, a to oznacza jak co tydzień wpis video! Dziś pigułka wiedzy na temat kiedy alimenty dla byłej żony . Co tydzień o 12:00, spotykamy się live na facebooku i rozmawiamy o prawie z punktu widzenia kobiet. Jeśli nie możesz być na żywo, to powtórkę możesz obejrzeć na facebooku lub na youtubie – ale podczas powtórki nie można zadawać pytań, więc warto być na żywo. Zapraszam Cię do obejrzenia 9 odcinka z tego cyklu, w którym opowiadam o obowiązkach względem drugiego małżonka po rozwodzie.

Warto posłuchać idąc na spacer!


Kiedy alimenty dla byłej żony?

Zapominamy często, że małżeństwo to także obowiązek alimentacyjny na rzecz małżonka – także byłego. Oznacza to, że małżonkowie są zobowiązani dostarczać sobie wzajemnie środków utrzymania. Czy zawsze trzeba orzekać winę, aby żądać pieniędzy dla siebie od byłego męża? Czy jeśli się rozwiodę bez alimentów to mogę potem zmienić zdanie?

Alimenty na żonę

A jeśli zainteresował Cię temat alimentów po rozwodzie to zajrzyj koniecznie do innych artykułów na moim blogu. Poruszam tematykę omawianą w tym video m.in. tutaj:


Jeśli chcesz obejrzeć inne odcinki z serii “o Prawie przy kawie z Adwokatem Kobiet” – zajrzyj na mój kanał na YouTube.


Jeśli potrzebujesz indywidualnej konsultacji prawnej to zapraszam Cię serdecznie do mojej kancelarii w Warszawie lub do skorzystania z mojej oferty porad prawnych online. Szczegóły i kalendarz online, przez który wygodnie się zapiszesz znajdziesz tutaj.

pozdrawiam Cię ciepło!

Aleksandra Wejdelek-Bziuk
Adwokat Kobiet

Jeśli masz krókie pytanie śmiało zadaj je w komentarzu - odpowiem, gdy tylko będę miała wolną chwilę!