fbpx
Praca a dziecko do lat 4
prawo kobiet

Praca a dziecko do lat 4

Halo, halo czy są na sali pracujący rodzice małych dzieci? Chciałam przypomnieć kilka fajnych uprawnień rodzicielskich, o których mało kto pamięta. Praca a dziecko do lat 4 – jak to połączyć? Na co mogę liczyć w pracy? Zapraszam serdecznie na odcinek 18 nagrań na żywo z serii “O prawie przy kawie”, które odbywają się regularnie w środy na moim fanpage na Facebooku. Jeśli nie możesz być na żywo, to powtórkę możesz zawsze obejrzeć na moim kanale na youtubie – ale podczas powtórki nie można zadawać pytań, więc warto być na żywo.  


Praca a dziecko do lat 4

Praca w porze nocnej? Delegacje? Praca ponad 8 godzin? W połączeniu z posiadaniem małego dziecka to brzmi jak koszmar. Małe dzieci mają to do siebie, że potrzebują wsparcia, przytulenia i mamy/taty we własnej osobie. Dlatego ustawodawca pomyślał o nas – rodzicach – i przewidział dla nas specjalne uprawnienia. Oczywiście pod warunkiem, że mamy umowę o pracę. Uprawnienia na pewno ucieszą pracowników, ale niestety nie można tego samego powiedzieć o pracodawcach.

A jeśli zainteresował Cię temat uznania ojcostwa to zajrzyj koniecznie do innych artykułów na moim blogu. Poruszam tematykę omawianą w tym video m.in. tutaj:


A jeśli rozważasz powrót do pracy po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym – koniecznie pobierz mojego darmowego ebooka “Mama wraca do pracy”, gdzie ludzkim językiem omawiam zasady ochrony zatrudnienia kobiet w tym szczególnym okresie.


Jeśli masz krótkie pytanie śmiało zadaj je w komentarzu - odpowiem, gdy tylko będę miała wolną chwilę!